„W rytm walczyka”

Mieszkańcy gminy Braniewo mieli niedawno okazję przenieść się do świata wróżb, a  to za sprawą zorganizowanego przez Klub Aktywnego Seniora przy Stowarzyszeniu „Ostoja Warmińska” wieczoru Andrzejkowego „W rytm walczyka”, który odbył się 30.10 w świetlicy wiejskiej w Żelaznej Górze. W czasie zabawy  każdy z uczestników miał szansę dowiedzieć się jakie tajemnice skrywa przyszłość dzięki pomocy wróżek, które odczytywały ją z kart, wosku oraz za pomocą innych magicznych sposobów.  Dzięki Panu Dariuszowi Wileńskiemu mieliśmy okazję wspólnie pośpiewać, a także zatańczyć przy muzyce na żywo.,  W tańcu nie mieli sobie równych Państwo Ewa i Andrzej Jarzębscy, którzy zostali królem i królową walczyka. Pan Dariusz pełnił również rolę wodzireja i trzeba przyznać, że spisał się w niej znakomicie ponieważ parkiet ani na chwilę nie pozostawał pusty, a zabawa nie skończyła się o planowanej przez organizatorów porze.

Na imprezie przewidziane zostały atrakcje zarówno dla duszy jak i ciała – wszyscy uczestnicy mieli  możliwość przekąsić coś smacznego dzięki pracy wolontariuszek oraz dostarczonym przez uczestników „koszyczkom” .W czasie naszego Andrzejkowego spotkania odbył się również konkurs ciast – oceniający nie mieli łatwego zadania- wszystkie ciasta prezentowały się i smakowały znakomicie, ale ostatecznie autorkami najlepszych ciast w gminie zostały ogłoszone Pani Urszula Nisiewicz, Pani Ewa Fabiańska oraz Pani Teresa Olczak,a za konkursowe słodkości Panie otrzymały słodkie upominki m.in. przekazane przez sponsora Miody Wileńskich, które mamy nadzieję, ze wykorzystają przy kolejnych wypiekach. Należy podkreślić jednak to, ze poza  tańcem, śpiewem, zabawami i konkursami najistotniejsze było to, że mieliśmy okazję się spotkać – oderwać od telewizorów i komputerów, od codzienności  – odpocząć w miłej atmosferze i cieszyć się swoją obecnością.

Zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca osób zaangażowanych w Klub Aktywnego Seniora przy  Stowarzyszeniu „Ostoja Warmińska”, Pana Dariusza Wileńskiego oraz przedstawicielom Stowarzyszenia „Przy Granicy”, Świetlicy Wiejskiej w Żelaznej Górze, a przede wszystkim mieszkańców gminy, którzy wzięli w nim udział. Wszystkim, którzy dołączyli do organizacji i samej zabawy serdecznie dziękujemy.  Działo się naprawdę sporo, a serdeczne przyjęcie naszej inicjatywy dodało nam skrzydeł do dalszego działania i już razem z Panem Dariuszem Wileńskim pracujemy  nad organizacją kolejnego wydarzenia w gminie Braniewo. Mamy nadzieję, że niebawem za sprawą materiału video realizowanego w czasie imprezy przez Bartka Wileńskiego będziemy mieli okazję pokazać mieszkańcom gminy efekty naszej wspólnej pracy i jednocześnie zachęcić do udziału w kolejnych odsłonach imprez „W rytm walczyka”.

Impulsem do powstania Klubu Aktywnego Seniora w Gminie Braniewo był projekt realizowany przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w gminach Braniewo i Frombork”. Nie zapominamy oczywiście o seniorach z gminy Frombork i serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 11.12.17 o godz. 14.30 w Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej we Fromborku (ul.Braniewska 11) – siedzibie Fundacji „Żółty Szalik”, która swoim patronatem obejmie  fromborski Klub Aktywnego Seniora.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku nakręconego przez Bartka Wileńskiego w czasie naszej zabawy: